Існує чимало забобонів стосовно того, коли саме краще починати купувати одяг для немовляти. Дехто вважає, що робити це заздалегідь не можна, адже, мовляв, щось може піти не так під час вагітності. Інші стверджують, що краще купувати речі вже після народження дитини, коли зясовано її стать та зріст.

Проте найбільш розумний підхід – починати придбання одягу для немовляти завчасно, у спокійному стані, за кілька місяців до пологів. Адже це дозволяє уникнути непотрібної метушні та поспіху відразу після народження дитини.

Отже, оптимальний час для покупок – друга половина вагітності (приблизно з 6-7 місяця). Саме тоді доцільно поступово починати купувати речі для майбутнього малюка.

Чому варто купувати заздалегідь

Існує чимало переваг у тому, щоб завчасно, не поспішаючи, підготувати необхідний одяг та предмети догляду для немовляти.

Відсутність поспіху та стресу

Головна перевага полягає в тому, що маєте змогу все робити без поспіху. Можна не кваплячись обдумати потрібний асортимент речей, поміркувати над кольорами і фасонами, порівняти ціни у різних магазинах.

Коли немає пресингу часу, зявляється можливість спокійно прийняти продумані рішення і придбати справді корисні та якісні речі, які дійсно знадобляться для догляду за новонародженою дитиною.

Позитивні емоції під час покупок

Ще один вагомий аргумент на користь завчасних покупок полягає в тому, що це чудова нагода отримати море позитивних емоцій. Адже придбання речей для малюка – захопливий процес, який викликає трепетне хвилювання.

Можна насолодитися вибором кумедних дитячих комбінезонів і мяких піжамок, замилуватися мініатюрними шкарпетками та рукавичками. Такі покупки радують серце майбутньої мами і допомагають налагодити глибокий емоційний звязок з дитиною ще до її народження.

Залучення близьких

Ще один плюс підготовки речей для немовляти заздалегідь полягає в тому, що це чудова нагода залучити до процесу рідних і близьких людей.

Родичі, друзі та колеги можуть такприєднатися до вибору подарунків. Адже придбання практичних речей, які стануть у пригоді новонародженій дитині – чудова можливість продемонструвати свою турботу і любов.

Така спільна діяльність ще більше згуртовує родину, налаштовує на позитивний лад у очікуванні появи нового члена.

Корисні поради для вибору одягу

Підготовка до приходу дитини – відповідальне завдання для майбутніх батьків. Отримати необхідні знання і навички можна на спеціальних курсах для вагітних. Проте є й декілька універсальних порад стосовно вибору одягу:

Складіть перелік найнеобхіднішого

Щоб нічого не пропустити, складіть список речей у такій послідовності:

Так ви нічого не забудете і зможете все систематизувати.

Розподіліть закупівлі з близькими

Якщо ви плануєте залучити до процесу рідних і друзів, можете заздалегідь розподілити, хто що купує. Це дозволить уникнути хаосу та дублювання речей.

Орієнтуйтеся на сезон

Якщо дитина народиться навесні чи влітку (що потрібно на виписку влітку), то спочатку акцент робіть на легкий одяг з натуральних тканин. А ось для осінніх (що потрібно у роддом восени) та зимових малюків знадобиться теплий асортимент з вовни, бавовни та шерсті.

Передбачайте зростання

Немовлята дуже швидко зростають, тому одяг варто купувати відразу на розмір більше, а також на наступні 2-3 місяці. Це дозволить менше перейматися шопінгом після народження дитини.

Вибір матеріалів та особливості догляду

Дбайливо підібрані натуральні тканини створять малюкові абсолютний комфорт. А правильний догляд забезпечить збереження одягу та гігієну немовляти.

Натуральні матеріали

Ніжна шкіра немовлят вимагає лише натуральних тканин, які добре пропускають повітря й вбирають вологу:

  • Бавовна – мяка, гігроскопічна, не викликає алергії. Чудово підходить для щоденного одягу.
  • Муслін – легкий матеріал, який створює комфорт у літню спеку.
  • Вовна мериноса – натуральна терморегуляція для холодної пори року.

Такі тканини створюють оптимальні умови для ніжної дитячої шкіри.

Особливості догляду

Щоб одяг слугував вам довго, а також задля гігієни малюка варто дотримуватись деяких правил догляду:

  • Прання краще робити вручну або в спеціальних дитячих режимах
  • Використовуйте спеціалізований дитячий порошок без оптичних відбілювачів
  • Після прання одяг слід добре полоскати та виполіскувати
  • Сушіть речі в розправленому вигляді, уникаючи прямих сонячних променів

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, ви забезпечите чистоту та довговічність дитячих речей.

Висновки

Отже, найкращим варіантом є почати поступову підготовку необхідних речей за 2-3 місяці до запланованої дати пологів. Це дозволить:

  • Уникнути стресу та поспіху
  • Отримати задоволення від процесу вибору
  • Залучити близьких до процесу придбання
  • Придбати необхідний асортимент якісних речей

Тож бажаємо успіхів у захоплюючих покупках та радісного очікування народження дитини!