Годувати, купати, одягати — ці звичні материнські повсякденні процеси можуть стати справжньою проблемою для багатьох батьків немовлят. Особливо складно даються всі маніпуляції з одягом — малюки так люблять почуватися «в чому мати народила», що будь-які спроби огорнути їх бодай клаптиком тканини викликають відчайдушний опір, крик та сльози. Як же встановити мир з дитиною і зробити одягання спокійним та комфортним для всіх учасників?

Чому немовлята так не люблять одягатися?

На перший погляд може здатися, що опір дитини безпідставний і малюк просто вередує. Насправді ж причини криються глибше — у фізіологічних та психологічних особливостях крихіток:

  • Відчуття незахищеності. Новонароджені звикли до стану постійної тепло-безпечної ваги в животику у мами. Зовнішнє середовище сприймається ними як потенційно загрозливе.
  • Больові відчуття. Мільйони рецепторів на ніжній немовлячій шкірі дуже чутливі до найменших подразників. Будь-яка тканина, навіть найм’якіша, видається їм жорсткою та пекучою.
  • Страх незвичних предметів. Природжений безумовний рефлекс тривоги змушує крихіток остерігатися всього нового та невідомого, зокрема й речей на їхньому тілі.
  • Обмеження рухів. Малята буквально на генетичному рівні не люблять, коли їхня свобода руху обмежується. Навіть найвільніший одяг зав’язуватиме немовлятко й викликатиме протест.

Дипломатія замість примусу

Вочевидь, не можна просто ігнорувати крик немовляти та продовжувати зусилля. Це лише призведе до більших криків, істерики й стресу для обох сторін. Натомість батькам варто виробити розумну стратегію та розробити продуману тактику під час процесу одягання:

  1. Не квапити події. Якщо дитина занадто хвилюється, можна зробити невеличку перерву і дати їй заспокоїтись.
  2. Визначити послідовність рухів заздалегідь. Діяти згідно чіткого плану. Рухи мають бути спокійними але впевненими, без зайвої метушні.
  3. Відволікати увагу крихітки. Корисно спробувати відвернути її від процесу одягання цікавою іграшкою, пісенькою чи приємною розмовою.

Правильний вибір та стратегія одягання

Власне сам одяг також має максимально відповідати ідеї комфорту для малюка. Ідеальними речами для немовлят вважаються:

  • Натуральна повітропроникна тканина (бавовна, льон, муслін тощо). Штучні синтетичні матеріали можуть спричинити подразнення на шкірі, якщо їх використовувати як натільний одяг.
  • Зручний просторий крій для вільних рухів, нічого не повинно здавлювати. Ідеальні моделі з об'ємними горловинами та еластичними манжетами.
  • Простота одягання. Важливо, щоб дитину можна було легко й швидко вдягти та роздягнути. Пріоритет — речам на блискавках, кнопках, широких розрізах.
  • Яскраві принти та кольори. Малята радо сприймають барвисті візерунки та малюнки, і це додатково заспокоює їх.

На щастя, сьогодні є чимало виробників, які випускають саме таке ідеальне вбрання для немовлят. Наприклад, інтернет-магазин Mumami пропонує широкий асортимент функціонального одягу українських виробників з натуральних гіпоалергенних тканин саме за таким зручним та практичним кроєм.

Лайфхаки для батьків

Проте, навіть з усіма сприятливими умовами процес одягання може даватися важче, ніж хотілося б. Тож на допомогу батькам існує чимало хитрощів, які роблять його швидшим і менш стресовим для малюків:

  • Ведіть розмову. Постійно розмовляйте з немовлятком, коментуйте кожен свій крок — це відволікатиме його увагу й заспокоюватиме. Можна навіть наспівувати веселі пісеньки.
  • Практикуйте ігри. Перетворіть сам процес на цікаву веселу гру, під час якої малюк не помічатиме «небажаних кайданів».
  • Урізноманітнюйте послідовність. Іноді достатньо просто розпочати одягання з іншого виду одягу. Спочатку шкарпетки, потім боді і т. д.
  • Заохочуйте жестами. Навчіться міміці й невербальним знакам заохочення, які сприймає дитина. Показуючи їх в процесі, ви зможете заспокоїти крихітку.
  • Будьте терплячими. Не все відбувається відразу. Просто дійте зваженіше, спокійніше і наполегливіше. З часом ваша дитина звикне до одягання та сприйматиме це природно.

 

З розумінням та любов’ю процес одягання малюка стане набагато легшим та приємнішим для вас обох. А від щасливої усмішки синочка чи донечки — серце батьків розквітне, наче квітка під промінням сонця!